עם חלוף הזמן ועם ההגעה לגיל המבוגר מתרחשים בגופו של כל אדם שינויים רבים שכל אחד מהם משפיע בדרך אחרת על הבריאות הכללית וההתנהלות היומיומית. אחד מהשינויים האלה הוא ירידה באיכות השמיעה. הירידה בשמיעה עלולה להתרחש באוזן אחת או בשתי האוזניים, אך למזלו של כל מי שסובל מתופעה זו – ישנם כיום כמה וכמה סוגי מכשירי שמיעה למבוגרים שמתאימים לדרגות שונות, למבנים שונים של אוזניים ולסוגים השונים של לקויות השמיעה.

חשוב מאד לדעת שמכוני השמיעה הפזורים ברחבי הארץ עובדים בשיתוף פעולה הן עם משרד הבריאות והן עם קופות החולים השונות כך שאדם מבוגר שחווה ירידה באיכות השמיעה שלו לא חייב לראות בזה גזירת גורל ויש לו אפשרויות רבות לטפל בכך. כל מכשיר שמיעה מותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופל וכך אפשר להיות בטוחים שהשמיעה תשתפר ואפשר יהיה להמשיך בשגרת היומיום בדיוק כפי שרגילים.

למצוא את המכשיר המתאים
בזכות התפתחויות בעולם הטכנולוגיה והמזעור של אביזרים אלקטרוניים – יש כיום מכשירי שמיעה שמתאימים לכל מבנה אוזן, לכל סוג של התנהלות יומיומית וכמובן לכל מטופל. קלינאי תקשורת מוסמך ומיומן שעוסק בהתאמה של מכשירי שמיעה הוא איש המקצוע המומחה להתאים מכשיר שמיעה לכל אדם היושב לפניו. ההתאמה מתבססת על דרגת לקות השמיעה, על מבנה האוזן ועל המעשים והפעולות שאותו אדם מבצע על בסיס שגרתי ויומיומי.
כיום ישנם מכשירים הנשענים על צידה האחורי של האוזן ומצוידים במעבד זעיר, אמצעי הגברה ומיקרופון, יש מכשירים שאמורים להיות מושחלים אל תוך האוזן פנימה וכמובן שאפשר לכוון בכולם את עוצמת השמיעה כך שתתאים בדיוק לכל אדם וצורך. למשל: מכשירי שמיעה ריסאונד (ReSound), מכשירי שמיעה סטארקי (Starkey), מכשירי שמיעה ברנפון (Bernafon) וגם מכשירי שמיעה פונאק / פונק (Phonak).

יתרה מכך – רוב מכשירי השמיעה כמעט ואינם נראים לעין כיום ומהסתכלות באדם זה או אחר אי אפשר בכלל לדעת שהוא לקוי שמיעה הנעזר במכשיר. המכשירים הזעירים הם גם משוכללים ומתקדמים ומסייעים בשמירה על דיסקרטיות מלאה של מי שמעדיף לא לחשוף את עצם קיומו של מכשיר השמיעה שלו.

סובלים מבעיות שמיעה ומחפשים פתרון איכותי שיעזור לכם להתמודד עם האתגר? מכון אודיופוקוס קרית אונו הוא הכתובת המתאימה להיעזר בה!

המכון מציע לכם מבחר של מכשירי שמיעה למבוגרים וגם לילדים, המיוצרים על ידי מיטב החברות בתחום. להתרשמות מהאפשרויות השונות, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-7360685.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן