בשלב זה, מתבצעות במכוננו

בדיקות שמיעה החל מגיל 7 בלבד

המידע בפוסט זה בנושא בדיקות שמיעה לילדים, הינו לידע כללי בלבד 

 

 בדיקת שמיעה לילדים – מה הדברים שחשוב לשים אליהם לב?

חשוב להבין כי בדיקת שמיעה לגיל הרך הינה בדיקה שיכולה להיות לעיתים בעייתית ואף מטעה. חשוב להבחין בבדיקות השונות אשר מבוצעות בחתכי גיל שונים.

ילדים עד גיל  3-4 אשר אינם משתפים פעולה בבדיקות, צריכים לעבור בדיקה מסוימת לפיה האינדיקציה היא יותר כללית ורחבה. שם למעשה ניתן לבדוק על ידי מכשיר מודד את השמיעה הפנימית ולנסות להבין האם יש פגיעה חיצונית בשמיעה דוגמת נוזלים או דלקות.

בגילאים 2-6 ניתן לעבור בדיקה שמיעה לילדים יסודית יותר, בנוכחות 2 קלינאיות תקשורת, בה הם יושבים בחדר אקוסטי עם קלינאית מנחה וקלינאית נוספת נמצאת מחוץ לחדר ומובילה את הבדיקה לפי הנוהל בליווי שאילתות באוזניות או ברמקולים ועל הילד לחזור על המילים או לענות על שאלותיה.

בדיקת שמיעה מקיפה כמו זו יכולה לתת אינדיקציה מאוד ברורה על הצלילים המדויקים אותם הילד כן שומע ומאיזה תדירויות הוא כבר פחות מבחין בטונציה או לא שומע בכלל.

מתי הזמן לערוך בדיקת שמיעה, ואיפה?
בדיקות שמיעה מקיפות ויסודיות (לא הבדיקות השגרתיות שמבוצעות בטיפת חלב) מתבצעות כאשר יעלה סוג של חשש להתפתחות הילד. במידה והילד עוד לא מדבר, לא מתקשר כהלכה, לא מרוכז או קשוב, בגיל בו כבר אמור להיות מסוגל לעשות כל אלו, תידרש בדיקת שמיעה. לרוב מתחילים מהתחום הזה ולאחר שלילתו ממשיכים הלאה אל נושאים קוגנטיביים, התנהגותיים, נוירולוגים ועוד.
בדיקות שמיעה לילדים אפשר לערוך במכונים המבצעים בדיקת שמיעה פרטית. העלות איננה גבוהה
ונעה בין 250-400 ש”ח לבדיקה . כמובן תלוי בהפניה מהרופא המטפל ועד כמה הבקשה לבדיקה היא יסודית וכוללת חלקים מסוימים או אם לאו.

אודיופוקוס ק.אונו מאפשרת לכם ליווי והדרכה מלאים עבור קבלת כל המידע והסיוע בתהליך של בדיקות השמיעה והתאמת מכשיר השמיעה לילדיכם.

לתאום בדיקת שמיעה לילד מעל גיל 7 חייגו – 03-7360685 .

לסיכום, אין ספק כי תחום השמיעה הינו המשפיע והחיוני ביותר לתפקודו של ילד בעולמנו. מבחינה חברתית, לימודית, העשרתית ומבחינת בטחונו העצמי של הילד, עלינו כהורים חובה לדעת כי שמיעתו של ילדנו תקינה כבר בגיל הרך..

סגירת תפריט
דילוג לתוכן