התחום של אביזרי העזר והתמיכה במצבים רפואיים שונים מתפתח ומשתנה ללא הרף. כאשר מדובר בעולם מכשירי השמיעה אפשר להגיד אפילו יותר – שכן במשך השנים הפכו מכשירי השמיעה לקטנים יותר, איכותיים ומתקדמים הרבה יותר ובזכות כל אלה הם מציעים חוויית שמיעה מיוחדת במינה עבור אלה ששמיעתם לא הייתה תקינה עד שהחלו להרכיב את המכשיר.

כיום אפשר למצוא מכשירי שמיעה קטנים שמתאימים לכל גודל של אוזן, אפילו לילדים צעירים במיוחד. כאשר מדובר באנשים מבוגרים יותר או בני נוער, ייתכן ויהיה להם חשוב שהסביבה או החברה לא יבחינו במכשיר השמיעה ולכן הם יעדיפו את אחד הסוגים של מכשירי שמיעה נסתרים. מכשירים אלה מוחדרים עמוק אל תוך האוזן וכך אי אפשר כלל לראות אותם או לדעת על נוכחותם. כאשר רואים מכשיר שמיעה קטן במיוחד – אין זה אומר שהוא לא יעיל או לא איכותי אלא להיפך – שהוא מתקדם ומשוכלל.

איך עובדים מכשירי השמיעה?
מרבית מכשירי השמיעה הקיימים כיום מבוססים על מיקרופון, רמקול ומעבד זעיר. תפקידם לקלוט את צלילי הרקע והסביבה ולשדר אותם בעוצמה מותאמת היישר אל תוך אוזנו של האדם לקוי השמיעה וכך לשפר את שמיעתו. על הסוג שמתאים לכל אחד מחליט איש מקצוע מעולם קלינאות התקשורת שהוא זה שמאבחן את לקות השמיעה ועל פי גילו, צרכיו ואופיו של המטופל ממליץ על סוג מכשיר השמיעה המתאים והנכון לו ביותר.

כיום אפשר למצוא שלל מכשירי שמיעה זעירים שכלל לא מרגישים אותם אבל עושים הבדל עצום באיכות השמיעה ואיכות החיים. ישנן כמה וכמה חברות שמייצרות את המכשירים וכמה יבואנים ברחבי הארץ. חשוב להיות בקשר שוטף עם מכון השמיעה שבו מבוצעת התאמת המכשיר על מנת שכל אחד יידע שיש לו למי לפנות במידה ויש תקלה או שמתעוררת שאלה כלשהי בנוגע למכשיר.

מכשירי השמיעה הקטנים עשויים לשנות את חייו של מי ששמיעתו אינה טובה ולהביא לכדי מהפך – לשפר באופן משמעותי את איכות חייו בזכות שמיעה טובה יותר. זו הסיבה שיש חשיבות עצומה להתאמה אישית וצמודה של מכשיר שמיעה, המבוצעת על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.

זקוקים למכשיר שמיעה?
מכון אודיופוקוס קרית אונו הוא הכתובת המתאימה להיעזר בה!

המכון מציע לכם מבחר של מכשירי שמיעה המותאמים לכם ישירות, תוך התייחסות למכלול שלם של צרכים ומצבים. להתרשמות מהאפשרויות השונות, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים על המכשירים ועל העלויות, צרו קשר בטלפון 03-7360685.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן