מכון “אודיופוקס קרית אונו” הינו מכון אודיולוגי המעניק שירותי בדיקת שמיעה לרבות בדיקות לילדים מגיל 3, בדיקות שמיעה למבוגרים, התאמת מכשירי שמיעה לכלל האוכלוסייה, הספקת מכשירי שמיעה, אטמים נגד מים, סוללות ואביזרי עזר, ומתן שירות תיקונים כולל לכלל מכשירי ואביזרי העסק.

כיצד מתבצעת בדיקה שמיעה ומהי בדיקת טימפנומטריה?

בדיקות קלינאית התקשורת מתחלקות לשני סוגים, בדיקות סובייקטיביות, שמטרתן לזהות תגובות להשמעת צלילים באמצעות קולות המופקים מצלילים מוזיקליים וכלים אחרים, ובדיקות אובייקטיביות, אשר אינן תלויות בתגובות הנבדק, ידועות גם בשם BERA. בדיקת השמיעה, מתבצעת באמצעות עזרים ממוחשבים, אותם מפעילה קלינאית תקשורת מוסמכת מטעם משרד הבריאות, באמצעות תכנת מחשב מופקים צלילים בתדרים שונים. הבדיקה נעשית על 2 האוזניים, ומטרתה השוואת איכות השמיעה, והמלצה לתיקון עוצמת הקול, באוזן שבה השמיעה חלשה יותר. הבדיקה מלמדת על מקור בעיית השמיעה, וכיצד ניתן לתקן אותו.

בדיקת טימפנומטריה Tympanometry הינה אחת מבדיקות האבחון האודיולוגי. מטרת הבדיקה היא לאבחן את מצב האוזן התיכונה והיענות עור התוף, שניהם שייכים לחלק ההולכתי של מערכת השמיעה.

כיצד מתבצעת התאמת מכשיר השמיעה?

מטרת תהליך התאמת המכשיר הוא לבחור מכשיר שמיעה, אשר לא רק יתקן את הכשל השמיעתי, אלא בעיקר יתאים לאורך החיים של האדם הנדרש לו. שני פרמטרים אלו יש בכוחם לנבא את הצלחת הטמעת המכשיר, ולהביא ליכולת הסתגלות קלה. קלינאי התקשורת במכון אודיולוגי מתמחה בבדיקות שמיעה והתאמת מכשירי שמיעה, מבצעים התאמה משולבת באמצעות המלצת התוכנה לאבחון שמיעתי, והבנת הצרכים ואורך החיים של האדם העתיד להשתמש במכשיר, ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ומשביעות רצון כבר מהמכשיר הראשון, מדובר על יתרון עצום, שחוסך זמן וכסף. כיום מוצעים בשוק מכשירים נסתרים, אשר מעניקים פיצוי על חסך שמיעתי, וכמעט אינם מורגשים כלפי חוץ, ניתן להפעילם בקלות ובאמצעות כפתורי בקרה חיצוניים, וניתן אף להתאים להם אביזרים נלווים לשיפור חווית השמיעה. קלינאי התקשורת מלווים את התהליך מעת ביצוע הבדיקה, ועד להטמעה והסתגלות מלאה למכשיר השמיעה.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או בטלפון – 03-7360685 ואנו נשמח להשיב לכל שאלה.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן